Kotlina Kłodzka to niewątpliwie miejsce, które czaruje odwiedzających je turystów swoimi pięknymi, naturalnymi krajobrazami. Począwszy od majestatycznych stoków pokrytych gęstymi lasami aż po skalne formy, które przypominają często zwierzęta czy przedmioty codziennego użytku. Jednak zarówno samo Kłodzko, jaki cały ten region to swoista kula, w której spotykają się dzieje całego regionu. Warto przy tym pamiętać, że Ziemia Kłodzka jest częścią Polski dopiero od kilkudziesięciu lat.

Województwo Dolnośląskie słynie ze swoich zabytków oraz bogactwa, jakim jest występująca tu przyroda. W ramach całego regiony występuje jednak szereg, diametralnie rożnych od siebie mikroregionów. W przeciwieństwie do Mazowsza czy Wielkopolski na Dolnym Śląsku możliwe jest skorzystanie zarówno z gór jak i jezior czy pięknych zabytkowych miast. Jednym z najpiękniejszych i jednocześnie zróżnicowanych regionów jest Kotlina Kłodzka, której stolicą jest Kłodzko. Położona na południu województwa dolnośląskiego Ziemia Kłodzka to zasadniczo niewielki obszar, które jest cyplem Polski otoczonym przez Republikę Czeską. Tym samym, można tu spotkać zarówno bardzo wielu Wrocławian, którzy kochają weekendowe wypady do Kłodzka, jak i Czechów, którzy chętnie odwiedzają zabytki regionu, jak i tańsze niż w rodzimym kraju sklepy.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że turystyka rozwija się o wiele dłużej niż tereny te należą do Polski. Tym samym, zwłaszcza teraz, kiedy pojawia się wiele możliwości finansowania Ziemia Kłodzka, w tym też samo miasto prowadzą szeroko zakrojone prace nad rozwojem infrastruktury turystycznej. Samo Kłodzko jest obecnie wyjątkowo dobrze przygotowane na przyjmowanie turystów. Baza noclegowa [znajdziesz na:http://meteor-turystyka.pl/noclegi,klodzko,0.html], odnowione zabytki oraz szereg atrakcji kulturalnych sprawiają, że Kłodzko urasta do rangi stolicy Ziemi Kłodzkiej. Obok niewątpliwych walorów przyrodniczych i architektonicznych posiada jeszcze jeden argument za tym, by odwiedzić to miejsce. Druga Wojna Światowa odcisnęła tutaj swoje piętno w wyjątkowy sposób. Wraz z nadchodzącym kresem III Rzeszy i coraz częstszymi nalotami na teren Niemiec, rozpoczęto poszukiwania bezpiecznego terenu do przeniesienia tam produkcji przemysłowej. Wybór padł właśnie na Sudety w rejonie Gór Sowich. To właśnie tutaj można znaleźć tajemnicze i majestatyczne sztolnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>