Mała miejscowość letniskowa, położona pomiędzy Mierzeją Wiślaną a Żuławami, znana od średniowiecza i kojarzona ze Szlakiem Bursztynowym. Do dziś zbiera się tu bursztyny, rybacy mają przystań morską, a przybywający turyści mają do dyspozycji dobrze rozwiniętą bazę noclegową ( Jantar noclegi / baza meteor ), liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko i liczne atrakcje. Jest więc kryty basen, staw rybny, stadnina koni, szkoła jeździecka, mini zoo, muzeum owadów, pasieka, a nawet Wioska Indiańska.

Została otwarta w 2010 roku i jest jedynym tego typu muzeum na Pomorzu Gdańskim. W bogatej kolekcji znalazły się ubiory, przedmioty codziennego użytku, broń, instrumenty, a także tipi łowców bizonów i wodza indiańskiego. Zachwyca bogata kolorystyka strojów, pióropuszy, niesamowite maski, ozdoby, naszyjniki, bransolety, amulety i totemy. Stare fotografie oraz tablice informacyjne znacznie poszerzają wiedzę na temat życia i zwyczajów Indian Ameryki Północnej. Po Wiosce oprowadza Leszek Michalik – znawca świata indiańskiego, podróżnik, autor wielu książek popularno-naukowych o Indianach oraz Joanna Mazurek – indianistka. Historie i ciekawostki, przedstawiane podczas wizyty w muzeum, opowiadane są z pasją i słucha się ich z zainteresowaniem. Na miejscu można nabyć książki o tematyce indiańskiej oraz różne pamiątki. Można też spróbować podpłomyków, pieczonych na kamieniu. Po wyjściu z muzeum długo jeszcze brzmią w uszach zasłyszane opowiadania, a przed oczami migają barwne stroje. Polecamy wybrać się w tą niezwykłą podróż do świata Indian, wszak chyba każdy z nas bawił się kiedyś w Indian.

This article has 2 comments

  1. Darek555 Reply

    Z wizyty w wiosce Indian najlepsze były przepyszne podpłomyki, naprawdę rarytas. Zjadłem chyba 4.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>