Międzygórze to ciekawa miejscowość, położona w Sudetach, a ściślej mówiąc, u stóp jednego z bardziej malowniczych masywów, Śnieżnika. Jej doskonała lokalizacja, stanowiąca bazę wypadową do wielu ciekawych wypraw w tym regionie, jak również przepiękna okolica przyciągają tutaj rosnącą ilość zainteresowanych wypoczynkiem w pięknym miejscu turystów. Do kompletu trzeba jeszcze dołożyć bliskość lasów i czyste, rześkie powietrze, mające znakomity wpływ na zdrowie. Na pewno każdemu, kto chce znaleźć odpowiednie noclegi do spania, Międzygórze nie sprawi problemów z wyszukaniem właściwych dla siebie, gdyż baza wypoczynkowa rozwija się z każdym rokiem coraz prężniej.

Miejscowość oferuje przyjeżdżającym tutaj turystom bardzo wiele atrakcji, które umilą pobyt. Na pewno okoliczna przyroda należy do atrakcji, których nie można znaleźć w innych regionach kraju. Przepiękne krajobrazy zachęcają do spacerów i podziwiania przyrody. Duża ilość szlaków turystycznych, tak samo pieszych, jak i rowerowych, zachęca do tego, aby z nich korzystać. Prowadzą one do bardzo ciekawych miejsc, umożliwiając bezproblemowe zwiedzanie okolicy. Wodospad Wilczki stanowi jedną z częściej odwiedzanych atrakcji. Powstał w miejscu, gdzie rzeka spada z wysokości około 22 metrów, a dalej płynie pośród skał, sięgających czasem nawet 25 metrów. Ze względu na to nazywa się to miejsce kanionem amerykańskim.

W niedalekiej odległości od wodospadu można podziwiać zaporę o wysokości 29 metrów. Budowla ma za zadanie chronić okolice przed naporem wody, obecnie jest po gruntownym remoncie, została także udostępniona dla zwiedzających. Każdy, kto się nie boi, może przejść się metalową kładką na wysokości 30 metrów, podziwiając przy tym piękne widoki.

Ciekawa, utrzymana w stylu tyrolskim i częściowo norweskim zabudowa Międzygórza to także atrakcja dla odwiedzających to miejsce. Doskonale komponuje się ona z widocznymi w tle szczytami gór. Podczas spacerów warto zajść do Ogrodu Bajek. Tutaj, pomiędzy starannie pielęgnowaną roślinnością znaleźć można poustawiane rzeźby, przedstawiające postacie i miejsca znane z opowieści dla dzieci. Miejsce na pewno spodoba się najmłodszym turystom. Ze względu na swoją lokalizację Międzygórze bardzo często wskazywane jest jako idealny rejon na bazę wypadową.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>