Pomorze Zachodnie od zawsze cieszy się uznaniem i dużą popularnością wśród turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Co roku mnóstwo samochodów i autokarów mknie autostradami, aby dowieźć wczasowiczów na upragnione wakacje. Największy miastem Pomorza Zachodniego jest Koszalin. Położony na Pobrzeżu Koszalińskim i zewsząd oblany wodami, z jednej jeziorem Jamno i Lubiatowym Północnym, z drugiej wodami Bałtyku, a przez miasto przepływa rzeka Dzierżęcinka. Z centrum miasta do Bałtyku jest dokładnie 11 kilometrów. Można więc przyjechać tutaj i potraktować Koszalin jako dobrą bazę wypadową do sąsiednich miejscowości.

Możliwości jest naprawdę wiele. Swój raj znajdą tutaj wszyscy. Od miłośników sportów wodnych, plażowania, po pasjonatów historii, bo dodać trzeba, że Koszalin jest bardzo ważnym miastem w historii Polski. W 1718 roku prawie całe miasto spłonęło w pożarze i przez lata powoli odnawiało się, aby stać się tak pięknym, jak dzisiaj. W całym regionie Koszalin uchodzi za największy ośrodek kulturalny. Stało się to za sprawą cyklicznie organizowanych imprez, które przyciągają prawdziwe tłumy gości. Działa wiele kin, muzea, filharmonia, teatry i słynny amfiteatr. Niektóre z festiwali, np. Letni festiwal Kabaretów to wielka atrakcja dla osób, wypoczywających wtedy w mieście. W mieście działają też cztery rozgłośnie radiowe.

Duży nacisk władze miasta stawiają na sport. Działa tutaj 50 klubów sportowych, ponad 8 tysięcy osób czynnie bierze udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Szeroko rozbudowana baza noclegowa to hotele, pensjonaty, wille, kwatery prywatne, pokoje gościnne i całe mnóstwo innych miejsc. Słowa pochwały należą się też koszalińskim restauratorom, którzy prześcigają się w wymyślaniu nowych, atrakcyjnych dań. Zaplecze gastronomiczne jest naprawdę na wysokim poziomie. W oferowanym menu nie brakuje egzotyki, ale podstawę jednak stanowią ryby, które przecież są wizytówką całego Pomorza. Nikt z przyjezdnych nie może się tutaj nudzić. Niezależnie od wieku i preferencji każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet w razie niepogody jest tutaj tyle możliwości na spędzenie czasu, że każdy wróci do domu zadowolony. Koszalin to bardzo gościnne miasto. Odczuwa się to na każdym kroku i w każdym miejscu. W takie miejsca chce się przyjeżdżać i chce się do nich wracać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>