Gdzie Henryk Sienkiewicz umieścił pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem? Nie każdy wie, że w czworoboku na rynku Włodawy. Jest to autentyczne miejsce. To oryginalne rozwiązanie architektoniczne, rodzaj sukiennic – w centrum  tego miasteczka na Lubelszczyźnie. Włodawa to gmina, w której obrębie znajduje się Okuninka – niewielka wieś położona u brzegu jeziora Białego. Okuninkę wyróżnia naprawdę duża baza noclegowa. Jeśli ktoś chce przeżyć niezapomniane chwile podczas lata, to powinien pobyć tu dłużej i zarezerwować noclegi. Okuninka to taka miejscowość, w której można wybierać pomiędzy bardzo różnymi obiektami. Są tu gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty, campingi i pola namiotowe, hotele i prywatne kwatery. Baza noclegowa Okuninki służy wszystkim urlopowiczom, którzy pragną wypoczynku nad jeziorem.

Można tu opalać się na plaży i pływać, łowić ryby i podpatrywać dzikie zwierzęta, a także żeglować czy jeździć na rowerze. Ciekawą rozrywką jest też nurkowanie, którego można się tu nauczyć na profesjonalnym kursie. Można tu wybierać pomiędzy różnymi rodzajami rozrywki. Miłośnicy dyskotek nie będą tu narzekali. Z pewnością też nie można narzekać na brak bazy gastronomicznej. Jednak nie tylko dlatego ludzie wybierają Okuninkę. Noclegi w tej wsi to także możliwość poznawania bardzo ciekawej okolicy. Zobaczyć tu można piękne cerkwie i kościoły. Włodawa to miejscowość, która może się pochwalić pięknym zespołem synagogalnym – siedzibą Muzeum Warmii i Mazur. Baza noclegowa Okuninki przysłuży się także tym, których przyciągają tu włodawskie festiwale – folklorystyczny i filmowy (Trzech Kultur).

Warto też zajrzeć do Sobiboru, gdzie podczas drugiej wojny światowej znajdował się hitlerowski obóz zagłady. Pasjonaci historii, etnografii i dzikiej natury z pewnością znajdą w Okunince noclegi, które ich zadowolą. Każdy może też przeżyć niezapomniane przygody o bardzo różnym charakterze. Czas tu spędzony z pewnością nie będzie czasem straconym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>