Hej góry wielkie, góry! Uroda wasza jest opiewana pod chmury! Gdzie szczyty wasze toną w mgle. Czy przyjechać tu do Poronina? A dlaczegoż by nie? Czy gdziekolwiek będzie lepiej jeśli nie tu? Baza noclegowa w Poroninie {http://meteor-turystyka.pl/noclegi,poronin,0.html} z obfitej oferty słynie. Kochać góry, to dobry znak ponieważ, serce nigdy się nie myli. Ono nie chce stracić nawet jednej chwili. I dlatego właśnie, zanim turysto zaśniesz, pomyśl o tym, że to w Poroninie czas przepięknie ci minie. Jeśli tylko zarezerwujesz sobie dobre spanie i wystarczy ci uśmiechu dla niej. Dla tej góry przepięknej, dla tych Tatr, o których śpiewa tak radośnie wiatr. Ich urodę opiewa, a do tego szumią drzewa. Tak wspaniale można się czuć tutaj gdzie, drzewa rosną potężne, gdzieś Księżyc nad Tatrami się srebrzy. I oświetla drogę osobom, które spać nie mogą.

Zaś jeśli zatęsknisz za tym, aby spotkać się z cywilizacją, nie jest to żaden problem abyś wziął samochód i pojechał do Zakopanego. To zaledwie 3 minuty drogi stąd. Już jesteś na Krupówkach {https://pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_Krup%C3%B3wki_w_Zakopanem}, już hałas zewsząd otacza ciebie. Już czujesz się jak rośnie tu serce, ale jeśli będziesz chciał znowu poczuć się jak u Pana Boga za piecem, w ciszy i skupieniu, pośród dobrych ludzi i pięknej przyrody, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś powrócił do Poronina, gdzie czeka na ciebie ciepła pierzyna. A latem usiądziesz sobie na progu i za ten wspaniały krajobraz podziękujesz Bogu. Że tu jest tak pięknie, że drzewa takie zielone, a góry takie pełne tęsknoty i tajemnic. Że kiedyś, przed wiekami mieszkali tutaj wybitni ludzie. Jan Kasprowicz opisywał potęgę gór.

Zaś kiedy tylko zechcesz spotkać się z nowoczesnością i zażyć nieco komfortu – a jakiż to problem pojechać do Bukowiny Tatrzańskiej i zanurzyć się w wodzie termalnej? To zaledwie kilka kilometrów stąd. Wsiadasz w samochód i jedziesz. Jesteś nagle w innym miejscu, pełnym ludzi, pełnym gwaru, pełnym cywilizacji. Jeśli znowu zaczynasz tęsknić za ciszą, za pięknem, za naturą. Nocleg w Poroninie daje ci tę gwarancję, że odpoczniesz tu, jak nigdzie indziej. Pośród górali, którzy zawodzą ci pieśni, którzy dadzą ci kwaśnicy. Poczujesz się tu jak w baśni więc przyjedź tu czym prędzej i w tej serdeczności zaśnij. Jest ona dla ciebie otwarta przez cały rok. Do szczęścia to zaledwie tylko jeden, mały krok. Baza noclegowa w Poroninie ma dla ciebie nocleg, który da ci szansę poznać magię Tatr.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>