Wakacje nad polskim Bałtykiem to dla wielu osób najlepszy sposób na spędzenie lata. Jedni najchętniej przyjeżdżają tu do znanych i tętniących życiem kurortów, inni szukają odetchnienia od zgiełku w niewielkich miejscowościach letniskowych. Przykładem takiej spokojnej miejscowości jest Karwia, która oferuje swoim gościom odpoczynek z prawdziwego zdarzenia, a dzięki wielu atrakcjom znajdującym się w okolicy, nie pozwala ani chwili się nudzić. Położenie wioski i jej zaplecze turystyczne znajduje się nad Bałtykiem w obrębie województwa pomorskiego, a dokładnie na terenie gminy Władysławowo. Jest to obszar Polski najbardziej wysunięty na północ. Sama miejscowość jest niewielka – w ostatnich latach przekształciła się z rybackiej osady w miejscowość turystyczną. Powstała przede wszystkim baza noclegowa dla letników, którą w głównej mierze tworzą kwatery prywatne i pensjonaty ale także domy wczasowe (internet: meteor-turystyka.pl), apartamenty oraz domki letniskowe. Oprócz tego. w miejscowości powstało wiele jadłodajni z domowymi obiadami i smażalni ryb, są również restauracje, kawiarnie oraz budki z szybkimi przekąskami. Przy głównych ulicach Karwi (Kopernika i Wojska Polskiego) w sezonie letnim znaleźć można mnóstwo straganów z pamiątkami, a także małych sklepików z napojami, owocami i słodyczami.

Turyści odwiedzający Karwię latem, zgodnie przyznają, że jest tutaj jedna z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Szeroka, o długości około 3 km charakteryzuje się niezwykle miękkim i drobnym piaskiem, zupełnie innym od tego, jaki spotkać można np. nad Zatoką Gdańską (internet: wikipedia.org). Do plaży w Karwi prowadzi kilka wejść przez pokryte lasem wydmy, które osłaniają plażowiczów od wiatru znad lądu. Osobom rezerwującym noclegi – Karwia stara się urozmaicić czas, organizując w sezonie letnim koncerty, zapraszając na występy czy znane kabarety, jak również proponując seansy filmowe w namiotowym kinie. Jeśli komuś takie atrakcje nie wystarczają, może zwiedzić okolicę. W wiosce kilka razy dziennie odjeżdżają autobusy do Władysławowa i na Hel. Na Półwyspie Helskim koniecznie trzeba odwiedzić fokarium, w którym kilka razy dziennie organizowane są pokazy karmienia i tresury fok.

Karwia ze względu na swój kameralny charakter bardzo różni się od zatłoczonego i hałaśliwego Władysławowa, dlatego miejscowość tą wybierają na swój letni wypoczynek głównie starsze osoby, ale także rodziny z małymi dziećmi. Jest spokojnie, bezpiecznie, a dzięki pięknej plaży można w pełni cieszyć się słońcem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>