Miejsce to od wielu, wielu lat stale przyciąga całe mnóstwo turystów, którzy liczą w tym miejscu na wiele interesujących atrakcji i dawkę pozytywnych wspomnień, do których będą mogli powracać w zimowe wieczory. Interesujących i wartych polecenia miejsc jest tutaj tak dużo, iż rekomenduje się spędzić w Szklarskiej Porębie przynajmniej kilka dni (Szklarska Poręba / meteor). Nie ma się co martwić, iż zabraknie miejsca noclegowego, otóż nie ma takiej możliwości! Miejscowość ta znana jest bowiem z prężnie rozwijającej się bazy turystyczno-noclegowej.

Na terenie Szklarskiej Poręby (Szklarska Poręba / facebook) znajdziemy też coś dla miłośników natury i szalonych przygód. Jest to miejsce, gdzie znajduje się aż 11 drewnianych, wolnostojących szałasów, które powstały z myślą o turystach wędrujących po tych terenach. Ulokowane zostały na trasach przyrodniczych ścieżek, które objęto programem Natura 2000. Powstały aż 4 typy takich szałasów, a każdy z nich wyposażony w tablicę informacyjną. Zostały one ulokowane tak, by znajdowały się w bliskiej odległości terenów, o wyjątkowych krajobrazowych walorach. Mają stanowić niejako miejsca ekologicznej edukacji. Wszystko zostało tu jak najbardziej przemyślane. Nie tylko wymiary, ale i kształt owych obiektów został odpowiednio dobrany i wkomponowany w miejsce, w którym się znajduje, wszystkie idealnie współgrają z otoczeniem. Każdy przybyły w to miejsce może swobodnie odpocząć w szałasie przed dalszą wyprawą w nieznane. Co ważne program ten został zrealizowany w ramach znamiennego projektu ,, Rozwój infrastruktury dla potrzeb edukacji ekologicznej społeczeństwa poprzez utworzenie ścieżki przyrodniczej na obszarach Natura 2000 w Szklarskiej Porębie”. Był on wsparty finansowo  przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak pokazał czas szałasy okazały się wręcz niezbędne. Dodatkowo można je w bardzo prostu sposób zlokalizować przy pomocy mobilnej aplikacji, która jest bezpłatna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>