Choczewo to jedno z bardziej niedocenionych miejsc na polskim wybrzeżu. Posiada ono bowiem ogromne walory wypoczynkowe, które po przybyciu w te strony zachwycają każdego turystę. Gmina wiejska znajduje się w województwie pomorskim, pomiędzy Łebą a Białogórą. Oprócz bezpośredniego dostępu do Morza Bałtyckiego, mamy tu okazję do korzystania z jeziora Sarbsko, które okazuje się być doskonałym miejscem na uprawianie sportów wodnych. Dzięki idealnym warunkom, możemy tu swobodnie szaleć na windsurfingu, czy wybrać się na żagle. Choczewo posiada też niewątpliwe atuty w formie tutejszej roślinności, które podkreślone zostały przez zorganizowanie aż trzech rezerwatów przyrody. Pięć tysięcy mieszkańców, powoduje, że osada należy do bardzo spokojnych i kameralnych oraz, że natłok turystów nam nie groźny. Baza noclegowa – https://meteor-turystyka.pl/ – należy do bardzo przyjemnych i dobrze rozlokowanych, a co za tym idzie, każdy ranek, będzie przez nas witany z piękną panoramą okolicy. Noclegi w Choczewie to oferta, która z pewnością przypadnie nam do gustu, gdyż oprócz prawdziwie nadmorskiego klimatu, mamy tu bardzo przystępne ceny (szczegóły). Rezerwacji powinniśmy dokonać z niemałym wyprzedzeniem, dzięki czemu nasza podróż będzie spokojniejsza.

Atrakcje w miejscowości skupione są głównie na wodnej rozrywce. Kajaki, rowerki, motorówki, to tylko część propozycji, która na nas czeka w tym urokliwym miejscu. Możemy tu podnosić nasze umiejętności w windsurfingu i innych dyscyplinach lub po prostu wylegiwać się w promieniach słonecznych, na szerokiej, niezwykle czystej plaży. Prywatność jest tu na wyciągnięcie ręki, dlatego szukając chwili dla siebie, możemy wybrać się na spacer. Szlaki turystyczne oplatające Choczewo, pozwolą nam zapoznać się z fauną i florą oraz zaczerpnąć odrobinę aktywności, w postaci jazdy konnej czy nordic walkingu (szczegóły). Nie zabraknie nam również okazji do zwiedzania, a wśród najciekawszych obiektów, wymienić należy przede wszystkim Dwór Bychowo (szczegóły). Kto z nas czytał Potop, skojarzy to miejsce z Soplicowem. Jest tu zoo i mała kawiarnia, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Choczewo to wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju, które łączy z sobą wyjątkowe nadmorskie rozrywki i spokojny klimat, dzięki któremu wakacje będą dla nas pełne komfortowego wypoczynku. Docenić to miejsce można za tradycję, którą obserwujemy na każdym kroku.

 

This article has 4 comments

 1. 8cudŚwiata Reply

  super okolica – Białogóra, Dębki, Karwia i Łeba – nic tylko przyjeżdżać

 2. felix234 Reply

  Fajne miejsce, tylko trzeba utrafić w dobrą pogodę – a o to nad polskim morzem najtrudniej…

 3. Lemka Reply

  w górach jest podobnie, tylko zima jest pewna 😉 do reszty trzeba mieć farta

 4. pauline Reply

  Choczewo to fajne miejsce na nocleg ze znajomymi, można pobyć na plaży, poopalać się i korzystać z Bałtyku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>