Wiele osób zastanawia się dokąd warto się wybrać w czasie letniego urlopu. Część z nich decyduje się na spędzenie wolnego czasu nad morzem. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na pozytywny wpływ jodu na zdrowie, ale przede wszystkim dlatego że w wielu nadmorskich miejscowościach można wspaniale wypocząć po całorocznej pracy. Kąpiele w morzu czy zwiedzanie miasta – możliwości jest naprawdę dużo.

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że w Świnoujściu jest wiele obiektów, w których można zarezerwować noclegi (wejdź na stronę ➤ http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swinoujscie) Należą do nich między innymi hotele, apartamenty czy pensjonaty, ale również ośrodki wczasowe i domki letniskowe. Niezależnie od tego, gdzie turyści zechcą się zatrzymać powinni zabukować wybraną kwaterę już kilka tygodni przed planowanym przyjazdem. W miejscowości znajduje się wiele ciekawych obiektów, które warto odwiedzić. 

Promenada – to miejsce, po którym z chęcią przechadzają się mieszkańcy miasta, ale również turyści i kuracjusze. Przy odrobinie szczęścia można być uczestnikiem koncertu odbywającego się w muszli koncertowej. Spacery przy zachodzie słońca dodadzą odrobinę romantyzmu do Waszego wyjazdu, jeśli wakacje spędzacie w towarzystwie ukochanej osoby. 

Wieża widokowa była niegdyś jednym z elementów kościoła protestanckiego. Po wojnie budynek postanowiono rozebrać, jednakże wieżę zostawiono. Już w XXI wieku prywatny inwestor zajął się odnowieniem wieży, którą dziś można zwiedzać. Jest ona świetnym punktem widokowym dla osób, które chcą obejrzeć panoramę Świnoujścia.

Muzeum Rybołówstwa  zostało umiejscowione w budynku, który dawniej pełnił funkcję Ratusza Miejskiego. To najstarszy budynek w całym Świnoujściu, warto zatem przyjrzeć mu się choćby ze względu na ten fakt. W muzeum można zobaczyć m.in. modele statków rybackich, skamieliny czy urządzenia nawigacyjne.

Najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu znajduje się właśnie tutaj. Latarnia morska w Świnoujściu (wejdź na stronę ➤ https://pl.wikipedia.org/wiki/Latarnia_morska) to obiekt, który jest jednym z najwyższych w Europie – świnoujska latarnia mierzy aż 68 metrów. Trudno się dziwić, że to obiekt, do którego chętnie wybierają się nie tylko osoby spędzające urlop w Świnoujściu, ale również turyści, którzy zatrzymali się w innych nadmorskich miejscowościach. Na szczyt wieży prowadzi nieco ponad 300 schodów, jednak każdy kto pokonał je wszystkie przyzna, że wysiłek był opłacalny, bowiem widok, który można zobaczyć jest niezapomniany.

Jak widać Świnoujście to nie tylko plażowanie i kąpiele morskie. Kiedy znudzi się nam przebywanie na plaży mamy wiele możliwości urozmaicenia swojego pobytu. Osoby lubiące aktywny wypoczynek powinny przyjechać właśnie do Świnoujścia. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>