Miast o charakterze turystycznym w Polsce jest bardzo dużo. Dzięki temu chcąc się wybrać gdzieś na urlop czy weekendowy wypad, jest z czego wybierać. Do jednych z bardzo popularnych miejsc tego typu można zaliczyć Konin. To miasto, które leży w województwie wielkopolskim nad samą Wartą. Jest pięknym i malowniczym rejonem, mającym wiele atrakcyjnych miejsc dla turystów. Jest to sporych rozmiarów miasto, dlatego też podzielono je na kilka specyficznych stref.

Jedną z takich stref jest centrum, gdzie turyści zwykle zaczynają zwiedzanie miasta. W miejscu tym można podziwiać zabytkowe wieże ciśnień, a także dwa dworki szlacheckie, pochodzące z początku XX wieku. W centrum jest wiele sklepów z wyrobami miejscowych rzemieślników, jest to więc idealne miejsce, by turyści mogli się zaopatrzyć w pamiątki z wycieczki do Konina. Będąc w Koninie, warto z pewnością odwiedzić Starówkę, gdzie jest mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc. Jest tutaj synagoga i Żydowski Dom Nauki, a także ratusz w stylu klasycystycznym. Co ciekawe można tu też znaleźć najstarszy w Europie znak drogowy, zwany Słupem Konińskim. Na Starówce jest też kilka pomników znanych ludzi, jak Krzysztofa Przyjemskiego, Stanisława Przyjemskiego, czy Mikołaja Grochowskiego. Jest tu też gotycki kościół świętego Bartłomieja, który jest piękny i okazały.

Turyści licznie odwiedzają Konin, bo można tu spędzić czas na zwiedzaniu i wypoczynku. Także i baza noclegowa tej miejscowości [informacje na stronie Meteor] ma wiele do zaoferowania, bo w mieście jest mnóstwo noclegów, które można wynająć bez żadnych przeszkód. Najbardziej popularne noclegi to te w pokojach hotelowych. Hotele w Koninie są sprawnie zorganizowane, obsługa jest bez zarzutu, a pokoje ładne, schludne i eleganckie. W zależności od tego, na jakim standardzie nam zależy, taki też pokój możemy otrzymać. W mieście działa też kilka skromniejszych pensjonatów, gdzie cena jest niska, ale też standard nie jest zbyt wysoki. Jeśli jednak ktoś nie ma większych wymagań w tej kwestii to taka opcja bez problemu mu wystarczy. Można też skorzystać z możliwości wynajmu kwatery prywatnej od miejscowych właścicieli domów i mieszkań. Do Konina warto przyjechać o każdej porze roku, zawsze można tu liczyć na ciekawe wydarzenia kulturalne, a także inspirujące miejsca do obejrzenia. Dlatego też Konin jest idealnym miejscem dla każdego turysty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>